Strona główna > Aktualności > Europejskie Mistrzostwa Młodych Parkieciarzy z Domaluxem
Aktualności
17.07.2010

Europejskie Mistrzostwa Młodych Parkieciarzy z Domaluxem

Europejskie Mistrzostwa Młodych Parkieciarzy z Domaluxem
17.07.2010 Europejskie Mistrzostwa Młodych Parkieciarzy to największe na naszym kontynencie zawody parkieciarskie. Odbywają się co dwa lata pod egidą Europejskiego Stowarzyszenia Wspierającego Kształcenie i Doskonalenie Techniki Parkieciarskiej EUFA P+F.


Zakończyły się VIII Europejskie Mistrzostwa Młodych Parkieciarzy, rozgrywane podczas Międzynarodowych Targów Wnętrz HOME DECOR w Poznaniu. HOME DECOR 2010 to targi B2B, kierowane do hurtowników, detalistów, projektantów i deweloperów. Zaprezentowano na nich ofertę producentów i usługodawców z branży wyposażenia i wykończenia wnętrz.
 

mistrzostwa.jpg
 

Europejskie Mistrzostwa Młodych Parkieciarzy to największe na naszym kontynencie zawody parkieciarskie. Odbywają się co dwa lata pod egidą Europejskiego Stowarzyszenia Wspierającego Kształcenie i Doskonalenie Techniki Parkieciarskiej EUFA P+F. W 2010 roku gospodarzem imprezy po raz drugi w historii została Polska: organizacją zajęły się Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy oraz Stowarzyszenie „Parkieciarze Polscy”. Zawodnicy mieli za zadanie ułożyć i wykończyć wzór podłogi drewnianej o powierzchni 1 m2. Zwyciężył reprezentant Włoch Thomas Gafriller, drugie miejsce zajął Niemiec Florian Killinger. Trzecia lokata przypadła Austriakowi Thomasowi Reinerowi. Sponsorem mistrzostw była marka Domalux.


Wspieramy wydarzenia branżowe, zmierzające do wypromowania najwyższej jakości usług oraz integracji środowiska parkieciarskiego  - mówi Aldona Skowrońska, brand manager marki Domalux w firmie PPG Deco Polska. - Dzięki mistrzostwom, wielu młodych adeptów tego fachu doskonali swój zawodowy kunszt. Nawiązuje międzynarodowe kontakty, ma okazję podglądać pracę najlepszych.