Strona główna > Aktualności > Wyróżnienie Domalux w rankingu marek budowlanych 2008.
Aktualności
21.01.2009

Wyróżnienie Domalux w rankingu marek budowlanych 2008.

Wyróżnienie Domalux w rankingu marek budowlanych 2008.
21.01.2009

22 stycznia podczas poznańskich targów BUDMA już po raz piąty odbyła się Gala Wręczania Nagród dla Budowlanej Marki Roku i Dystrybutora Roku organizowana przez ASM

budowlana_marka.jpgASM – Centrum Badań i Analiz Rynku oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Przedsięwzięcie to ma na celu wyróżnianie każdego roku najlepszych marek budowlanych obecnych na polskim rynku.

Ranking jest bardzo ważnym podsumowaniem efektów działań za dany rok, sporządzany jest na podstawie badań marketingowych oraz opinii i odczuć firm wykonawczych.
 

Obecność w rankingu jest dla naszych marek dużym wyróżnieniem, z uwagi na fakt, że ranking ten jest konstruowany w oparciu o najwyższą ocenę ważoną poszczególnych kryteriów. Klasyfikację utworzono w oparciu o analizę wyników badań ankietowych, zrealizowanych techniką CATI (wywiadów telefonicznych). Badaniem objęto łącznie 2050 respondentów reprezentujących firmy wykonawcze z całego kraju.

laureaci.jpg

Ranking obejmował 19 kategorii a na pytania przyporządkowane danej kategorii każdorazowo odpowiadało 350 respondentów. Ranking zbudowany był w oparciu o 3 pytania, w których proszono o wskazanie marki:
• O najwyższej jakości w danej kategorii.
• O najlepszej relacji ceny do jakości w danej kategorii.
• Stosowanej w największej ilości przez badanego wykonawcę.
 

W kategorii lakiery do drewna pierwsze wyróżnienie zdobyła marka DOMALUX, a drugie marka DREWNOCHRON.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w rankingu odbyło się podczas targów Budma na Gali organizowanej przez ASM i MTP 22 stycznia 2009.

odb.jpg
Na zdjęciu: Aldona Skowrońska i Monika Sidorowicz z dyrektor generalną ASM – Małgorzatą Walczak

Obecność w rankingu marek budowlanych 2008 jest kolejnym potwierdzeniem silnej pozycji konkurencyjnej na rynku farb i lakierów.